System inteligentnego sterowania ogrzewanie w cetrum medycznym Arnica

Mar 16, 2024By Playtaco Service

PS

Na począrku roku wykonaliśmy system inteligentnego sterowania ogrzewaniem w Centrum Medycznym Arnica w Starych Babicach. Zastosowany przez nas system marki Fibaro rewolucjonizuje sposób kontroli i monitorowania temperatury w obiekcie. Poniżej przedstawiamy korzyści płynące z posiadania systemu i sposób jego implementacji.

Instalacja systemu

Wybraliśmy system Fibaro ze względu na jego modułowość i bezprzewodowość, dzięki czemu unikneliśmy dużej ingerencji w infrastrukturę budynku. Całą instalację można podzielić na trzy etapy wyszczególnione poniżej:

Women look at security cameras

Montaż czujników temperatury

 W każdym pomieszczeniu lub korytarzu umieściliśmy niewielkie czujniki temperatury połączone z inteligenetnymi urządzeniami komunikującymi się z centralą systemu. To właśnie one dostarczają informacji o aktualnym stanie temperatury, co pozwala systemowi na precyzyjne dostosowywanie parametrów pracy.

Kontrola nad przepływem wody

Na rozdzielaczu wody instalujemy siłowniki termoelektryczne, które są połączone z inteligentnymi przełącznikami. To one kontrolują dopływ wody do poszczególnych grzejników czy pętli ogrzewania podłogowego w zależności od potrzeb i ustawień systemu.

Nuki Smart Lock (Smarthome)

Konfiguracja systemu i tworzenie harmonogramów

W oparciu o preferencje i godziny funkcjonowania obiektu medycznego, tworzymy odpowiednie harmonogramy pracy systemu. Dzięki nim, system automatycznie dostosowuje temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach, zapewniając optymalne warunki termiczne w zależności od potrzeb.

A painting on a wall warning visitors about video surveillance

Zwiększona kontrola i efektywność

Dzięki zastosowaniu inteligentnego systemu grzewczego Fibaro, Centrum Medyczne Arnica ma teraz zwiększoną kontrolę nad ustawieniami grzewczymi, pozwalającą na zdalną regulację temperatur oraz tworzenie spersonalizowanych harmonogramów dla różnych obszarów obiektu. Ten poziom kontroli przyczyni się do poprawy efektywności i oszczędności energetycznych.

Spersonalizowane strefy grzewcze

Jedną z kluczowych funkcji systemu Fibaro jest możliwość tworzenia spersonalizowanych stref grzewczych w obrębie obiektu. Pozwala to centrum medyczne dostosować ustawienia temperatury dla różnych obszarów, takich jak pokoje pacjentów, poczekalnie i biura, zapewniając optymalny komfort dla personelu i odwiedzających.

Oszczędności energii

Dzięki precyzyjnemu zarządzaniu temperaturą oraz wykorzystaniu inteligentnych rozwiązań, nasz system pozwala na minimalizację zużycia energii, co przekłada się na obniżenie rachunków za ogrzewanie
 

green plant in clear glass cup


Przyjazny interfejs użytkownika

Intuicyjny interfejs systemu Fibaro sprawia, że zarządzanie i monitorowanie systemu jest bardzo łatwo i nie pochłania cennego czasu. Przyjazna dla użytkownika aplikacja dostępna na komputery i smartfony umożliwia użytkownikom optymalizację ustawień grzewczych bez wysiłku.

smart control panel

 Uniwersalność zastosowania

Nasze rozwiązanie sprawdza się zarówno w obiektach medycznych, jak i w innych miejscach, takich jak firmy czy domy prywatne, zapewniając efektywne zarządzanie systemem grzewczym bez względu na jego rozmiar i przeznaczenie.

Dalsza rozbudowa systemu 

W miarę dalszego rozwoju i rozbudowy inteligentny system grzewczy Fibaro oferuje skalowalność oraz integrację z innymi technologiami inteligentnymi takimi jak na przykład sterowanie klimatyzacją. To rozwiązanie przyszłościowe może dostosować się do ewoluujących potrzeb obiektu, zapewniając długoterminową efektywność i wydajność.

Podsumowując, wdrożenie inteligentnego systemu grzewczego Fibaro w Centrum Medycznym Arnica zmieniło sposób zarządzania ogrzewaniem, prowadząc do poprawy kontroli, efektywności i zrównoważonego rozwoju. Niniejsze studium przypadku podkreśla pozytywny wpływ inteligentnych technologii w placówkach medycznych, ustanawiając nowy standard komfortu i zarządzania energią.